Mida sisaldab endas raamatupidamisteenus
Raamatupidamisteenus on vajalik Eestis praktiliselt igale ettevõtjale. Kui ettevõte on väga pisike, saab ettevõtja tihti oma aastaaruande ka ise kokku pandud. Kui ettevõte on juba päris suur (aastakäibeks kümned miljonid), on mõistlik hakata oma raamatupidaja palkamisele mõtlema. Valdav osa ettevõtjaid jääb siiski sellesse vahemikku, kus raamatupidamisteenuse ostmine on kõige mõistlikum variant.
Kas mul on raamatupidamisteenust vaja?
Raamatupidamisteenus võib olla väga erineva ulatusega, sõltuvalt ettevõtja suurusest ja vajadustest.
Põhiline raamatupidamisteenus sisaldab alati raamatupidamistehingute registreerimist, maksudeklaratsioonide esitamist ja aastaaruande koostamist. Aga kokkuleppel võib sisaldada ka raha liikumise prognoosi, erinevaid analüüse ja graafikuid, krediidipoliitika koostamist ja järgimist, erinevat nõustamist.
Alustaval väikesel ettevõtjal on vaja kõige lihtsamat raamatupidamisteenust, tavaliselt leitakse selleks endale sobiv partner sõprade-tuttavate soovituste kaudu. Samas kui tegevusalaks on e-kaubandus, rahvusvaheline äri või tegeletakse krüpto valdkonnas, võib juba alguses olla kogenumate raamatupidajate abi.
Kuidas saab raamatupidaja mulle veel kasulik olla?
Kui esimesed sammud astutud, oleks mõistlik raamatupidamisteenuse juurde lisada veidi nõustamist – kasulik oleks korra kvartalis koos raamatupidajaga oma numbreid uurida, tundma õppida maksustamise reegleid ja hakata kasutama maksusoodustusi. Kui rahadega kitsas või soov kiiresti kasvada, tasuks hakata kasutama ka lihtsat rahavoogude prognoosi.
Ettevõtte kasvades jääb omaniku ajast väheks ja hakatakse töötajaid palkama, tavaliselt juhtub see nii 100-200k aasta müügitulu juures. Nüüd on viimane aeg raamatupidamisteenuse ulatust laiendada, sest sul on raamatupidajalt rohkem infot vaja – millal ma saan endale järgmist töötajat lubada? Kas ma pangast laenu saaksin – ja milline variant oleks mõistlik? Mul on kolm teenust, kas kõik teenivad kasumit? Kas ja kuidas ma oma äritegevust mõõtma peaksin? Kasum on, aga raha ei ole – kuhu raha kadus? Raamatupidamisteenus peab sisaldama nüüd lisaks finantsraamatupidamisele ka juhtimisarvestust.
Kuidas muutub raamatupidamine ettevõtte kasvades?
Raamatupidamisteenus laieneb ettevõtte kasvades veelgi. Nüüd jõuavad lauale ka eelarved, prognoosid, korralik kuluarvestus, igakuine aruandlus. Algul lihtsamatena ja kasvades järjest põhjalikemana.
Vaata ka järgnevaid artikleid:
5 küsimust, mida oma raamatupidajalt küsida.
Kuidas analüüsida ettevõtte kasumlikkust.
Kuidas saame meie sulle abiks olla?
Me usume, et iga ettevõte peaks täielikult keskenduma küsimusele – kuidas luua väärtust oma klientide jaoks? Kahjuks aga me näeme pidevalt, kuidas paljud ettevõtted olulisemate teemade asemel investeerivad arvestaval hulgal aega ja raha raamatupidamise korrashoidmisele. See on hästi tähtis ja vajalik, aga sageli siiski ikkagi lihtsalt lisakulu. Meie pöörame need kulud investeeringuks
1) optimeerides ja automatiseerides igapäeva-raamatupidamise protsessi ning
2) aidates avastada ärilisi võimalusi, mis pikaajalises plaanis tulu juurde toodavad.
Ehk kokkuvõttes: Me aitame klientidel vähendada raamatupidamisele kuluvat aega, et nii omakorda tekiks rohkem aega uute ärivõimaluste avastamiseks.
Kui tunned, et me teeksime su elu lihtsamaks, siis võta ühendust siin https://robbybobby.ee/kontakt/ või krista.teearu@robbybobby.ee.
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!